Yeşil Sanayi Devrimi için Talepler Artıyor

Yeşil Sanayi Devrimi için Talepler Artıyor

Greenpeace, Birleşik Krallık hükümetinin Covid-19 sonrası ekonomik teşvik paketinin çevresini korumayı talep etmesini isteyen büyüyen bir organizasyon listesine katıldı. Kampanya grubu, temiz ulaşımı ve akıllı gücü artıracak önlemlerle detaylı bir “manifesto” hazırladı. Belge, bu hafta başında İngiltere’nin en güçlü iş liderlerinden bazılarının karşılaştırılabilir bir çağrısını izliyor.

Geçen hafta başbakan da benzer bir istekte bulundu. Boris Johnson, Covid-19’dan sonra “daha adil, daha yeşil ve daha dayanıklı bir küresel ekonomi” görmek istediğini ve “gelecek nesillere daha iyi inşa etmek için borçlu olduğumuzu” söyledi. Manifesto ayrıca doğanın, yeşil binaların korunmasını ve neredeyse her şeyin yeniden kullanıldığı bir ekonominin yaratılmasını destekleyen önlemler içerir. Greenpeace, krizin İngiltere’ye hayatı, seyahati ve işi dönüştürmek için “yaşam boyu bir kez” fırsat verdiğini söyledi.

Planın yüz binlerce güvenli iş yaratacağını da sözlerine ekledi.

Yeşil Çalışma

Pazartesi günü, HSBC, National Grid ve Heathrow havaalanı da dahil olmak üzere, İngiltere’nin bazı üst düzey şirketlerinin 200’den fazla baş yöneticisi, başbakandan Covid-19 kilitlemesini “temiz bir teslim etmek”, sadece kurtarma.

Birçok insan bu iki farklı ilgi grubunun tavsiyelerinin ne kadar benzer olduğuna şaşırabilir.

  • Hem Greenpeace hem de üst düzey yöneticiler hükümetten düşük karbon teknolojilerine yapılan yatırımlara öncelik vermesini istiyor ve İngiliz ekonomisinin karbondan arındırılmasını hızlandırmayı istiyor
  • Her ikisi de çevreyi en iyi destekleyen sektörlere odaklanmak istediklerini söylüyor
  • Her ikisi de hasta işletmeler için finansal desteğin, çevre üzerindeki etkilerini azaltmak için harekete geçme taahhüdü ile gelmesini talep ediyor.

Ancak Greenpeace’in manifestosu çok daha detaylı. İngiliz ekonomisinin çoğunu kapsayan özel politika, harcama ve vergi önlemleri içeren 62 sayfalık bir belgedir. Hükümeti 2045’ten önce 2050 net sıfır emisyon hedefine ulaşmaya çağırıyor.

Tartışmalı Politikalar

Birçok seçmen, sandık sırasında iklim değişikliği ile mücadeleyi desteklediklerini söylüyor. Ancak, Greenpeace’in önerdiği politikaların çoğu çok tartışmalı olacaktı. Örneğin sürücüler, yakın tarihli bir AA anketine göre hava kalitesini artırmak için davranışlarını değiştirmeye hazır olduklarını söylüyor. Ancak birçok sürücü, Greenpeace’in yol ağını yürüyüş ve bisiklete binmeyi tercih etmek için radikal olarak yeniden tasarlama önerilerinde, benzinli ve dizel otomobillerin 2030’a kadar yasaklandığını veya yakıt vergisinin sürekli olarak artırıldığını önerebilir.

Birçok ev sahibi, zorlu enerji verimliliği standartlarını karşılamak için özelliklerini yükseltmek için para harcama konusunda isteksiz olabilir. Aynı zamanda, birçok yerel topluluk, kıyı rüzgarı ve güneş enerjisinde büyük bir artış planına direnecek ve açık deniz rüzgar çiftliklerinin önerilen büyük bir genişlemesini tamamlayacak – birkaç şey yerel toplulukları bir dizi rüzgara koymak için bir teklif gibi birleştiriyor türbinleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir