Teknoloji Üzerine Kısa Bir Makale

Teknoloji Üzerine Kısa Bir Makale

Dünya son on yılda muazzam değişimlere uğradı. Şimdi iletişimin çok önemli olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Görünüşe göre herkes ve her şey bir şekilde birbirine bağlı.

Okul öğrencileri için bu, işleri çok daha verimli hale getirdi. Eskiden saatler süren zahmetli çabaları içeren araştırma makaleleri, artık bir kart kataloğuna veya periyodik bir dizine dokunmadan araştırılabilir ve belgelenebilir. Bir fare tıklamasıyla bilgi dünyaları artık mevcut.

İnsanların daha önce herhangi bir cevap vermeden düşündükleri sorular şimdi herhangi bir uygun arama motoruna girilebilir ve neredeyse hemen cevaplanabilir. İnternette bilgilendirici kısa makalelerle dolu sayısız site var. Videolar ve müzik artık talep üzerine görülebiliyor ve dünyanın dört bir yanından gelen haberler anında iletilebiliyor.

Bugün yaşadığımız teknolojik devrim ve evrimin çok hızlı ilerlediğinden endişe duyan bazı insanlar var. Bazı açılardan mahremiyet kaybı var gibi görünüyor ve Big Brother toplumu hayaleti 1984’ten bu yana olduğundan daha büyük görünüyor. Korkularının iyi kurulmuş olup olmadığı görülmeye devam edecek, ancak insanların isteyerek olmayacakları muhtemel değil kablolu dünyamızla neredeyse anında bağlantıdan vazgeçmek.

Bu korkular karşısında uçmak, bloglarını kullanarak dünyalarını paylaşan kişilerdir. Eskiden sadece yakın arkadaşlarla paylaşılan şey, milyonlarca insanın blog yazarının web sitesinde gerçekleşip gerçekleşmeyeceklerini görmeleri için çevrimiçi hale getirildi. Bireyler, ürün ve hizmet satmak için iyi yerleştirilmiş bloglarını kullanarak bundan faydalanmayı öğreniyorlar. İnternet, bireylere, iş dünyasının büyük çocukları ile aynı oyun alanına adım atma fırsatı verdi. Doğru bilgi ve onu görme yeteneği ile, herkes artık kitlelere ulaşabilir ve düşüncelerini, duygularını ve hatta satış sahalarını paylaşabilir.

İşletmeler ve bireyler, bir reklam ve gerçek satış kaynağı olarak İnternet’e güvenmeye başladılar. Tüm iş modelleri sadece İnternet web sitelerini temel alarak oluşturulmuş ve gelişmiştir. Bugün, bir tür çevrimiçi varlığı olmayan geleneksel bir tuğla ve harç tesisi bulmak nadirdir. En yeni teknolojiye ayak uyduramayan ve uyum sağlamayan herhangi bir işletme, teknolojinin öncüsü olmayı seçen rakiplerinin ardından geride bırakılma riskiyle karşı karşıya kalır.

Zaman, tüm bunların nereye götüreceğini söyleyecektir. Teknolojinin vaat ettiği olumlu olasılıklardan en iyi şekilde yararlanmalıyız, ancak nereye gittiğimize de dikkat etmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir