Apple, Unc0ver Jailbreak’ini yamalayan iOS 13.5.1’i yayınladı

Apple, Unc0ver Jailbreak'ini yamalayan iOS 13.5.1'i yayınladı

Apple, güncelleme günlüğünde çok fazla ayrıntıya sahip olmasa da, şirketin “önemli güvenlik güncellemeleri sağladığını ve tüm kullanıcılar için tavsiye edildiğini” belirten iOS 13.5.1 sürümünü bugün yayınladı. Ancak Twitter hesabı Apple Software Updates tarafından belirtildiği gibi, güncelleme, son Unc0ver jailbreak tarafından kullanılan çekirdek güvenlik açığını gidermek içindir.

Apple’ın destek sayfası işleri daha net bir şekilde ortaya koyuyor – güncelleme bir uygulamanın “çekirdek ayrıcalıklarıyla rastgele kod yürütmesini” önlemek için tasarlandı. Başka bir deyişle, iOS 13.5.1, jailbreak yapmayı engellemek için tasarlanmıştır.

Unc0ver jailbreak, iOS jailbreak topluluğunda özellikle dikkat çekiciydi, çünkü o zamanki mevcut iOS 13.5’te mevcuttu ve en yeni Apple cihazlarının kullanıcılarının Apple’ın geçtiği App Store dışında yeni yazılım özellikleri yüklemelerine izin verdi.

İPhone meraklıları için cihazlarında daha fazla özelleştirme seçeneğine sahip olmaları kesinlikle eğlenceli olsa da, bunun gibi hapishaneler de Apple’ın yazılımında (şirketin iOS’un bir avantajı olarak ağır bir şekilde yaslandığı bir şey) büyük güvenlik açıklarını temsil edebilir. Apple’ın bu güvenlik açığını düzeltmek için çok hızlı hareket ettiğini görmek sürpriz değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir